למה עיסוי כל כך חשוב, ואיך תקבלו את זה 24/7 מהבית

העולם המודרני שלנו אימץ לעצמו מאה השנים האחרונות את אורח החיים היושבני. החיים שלנו מתנהלים בעיקר בישיבה מול מחשב או בעבודה מול הטלפון הסלולרי והעבודה הפיזית כבר כמעט שלא מהווה פקטור בחיי היומיום שלנו. בלשון המעטה, מדובר בצרה צרורה לגוף האנושי. כל המערכות, החל ממערכת השלד, השרירים והעצבים, כולן סובלות מאורח חיים שכזה, וההשפעה על שאר מערכות הגוף היא מיידית וכמעט בלתי נסבלת. 

הפתרון: בקצרה ממש, עיסוי. בשתי מילים: כורסאות עיסוי ועדיף כורסאות חשמליות.

נסביר למה. לעבור מעולם של אורח חיים יושבני לעולם פעיל שמתאים לשלד שלנו, זה כנראה כבר לא יקרה. לא נחזור לחריש בשדות, לא נחזור לרכיבה על סוסים או להליכה מרובה בכדי להגיע ממקום למקום. את האוכל קונים בסופר, וגם זו השקעה ביחס להזמנה ישירה הביתה, ממקום למקום נעדיף להגיע במכונית או לכל היותר במונית ובכלל, ההשקעה בפעילות גופנית דורשת מהאדם המודרני בעיקר יציאה למכון כושר, יציאה שלא מתרחשת לעתים תכופות ושגם אליה מגיעים במכונית. 

את אורח החיים הזה מרגישים כבר מגיל צעיר. הגב נתפס, הצוואר כואב, השרירים עייפים והגוף פשוט מזדקן במהירות רבה מדי. 

אז מה אפשר לעשות? איך אפשר לשקם את השרירים, השלד, העצמות ושאר מערכות הגוף שמושפעות מהפגיעה בהן ישירות? התשובה כאמור היא עיסוי טוב. עיסוי טוב יחזיר לשרירים את הגמישות והאלסטיות שכל כך נדרשת להם, ישחרר את השרירים התפוסים או בקצרה, יסייע לכל אדם להיות בריא יותר. 

הבעיה שגם עיסוי איכותי דורש רבות באורח החיים התובעני של האדם המודרני. לצאת בכל פעם לפגישה אצל המעסה זה עסק יקר מאוד ובעיקר עסק שדורש נתח גדול מהיום – או בקיצור לא משהו שכל אחד יכול להרשות לעצמו על בסיס קבוע, בטח לא בתדירות שנדרשת בהשוואה לאורח החיים שלנו כיום. 

ולכן האופציה החכמה ביותר היא להביא את העיסוי הביתה. מי שיכול להחזיק מעסה שיעבוד אצלו 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, הרוויח. אבל לרוב אוכלוסיית העולם – שלא תעמוד בתשלום שכזה למעסה קבוע – הפתרון הוא פשוט כורסאות חשמליות. הן בבית, הן זמינות, הן מעניקות עיסוי איכותי שפשוט מבריא את הגוף. 

אפשר לשבת לעבוד עליהן ולהרוויח שתי ציפורים במכה: עיסוי לצד עבודה, אבל גם סתם כך, בסוף יום של עבודה, חמש דקות של התרווחות ועיסוי יכולות להבריא את הגוף כולו. 

העלות הראשונית של כורסת עיסוי שכזו אולי לא זולה בהכרח ואם כבר בוחרים להשקיע בכורסה שכזו, כדאי להשקיע בכורסה איכותית ושווה. אבל לצד זאת, את ההשקעה מחזירים מהר מאוד. במקום לבלות שעות אצל האורתופד, בפיזיותרפיה או בשיכוך כאבים, הפתרון הרבה יותר פשוט משנדמה, כורסה, בבית, עשרים וארבע שעות ביממה. 

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן