מה ההבדל בין טיפולי ספא לבין דיקור סיני

לכל גוף יש את צרכיו ואת אופן התגובה למצבים שונים בחיים, אך ניתן לומר באופן גורף- כולנו צריכים לקחת פסק זמן ממרוץ החיים מדי פעם. הקשר בל ההתרה בין הגוף והנפש ידוע כבר לכל, ורבים מוצאים עצמם "מתפנקים" בטיפולי ספא שונים, ולפעמים גם מתחילים הליך של דיקור סיני. במאמר זה ננסה להבין מה ההבדלים בין הטיפולים השונים. 

כולם למען בריאות הגוף

אם נתחיל לא בהבדלים אלא במה משותף לטיפולים כמו עיסויים ודיקור סיני, נבין כי הכול נובע מהגישה ההוליסטית שהגוף והנפש קשורים זה בזה, וכאשר אחד חווה קושי הוא מזין את האחר. מטרת הטיפולים הללו היא הענקת עזרה ותמיכה למטופל, כאשר דיקור סיני הוא חלק בלתי נפרד מהרפואה האלטרנטיבית ועשוי לטפל במקרים מסוימים בהם מוצע למטופלים עיסוי רפואי או עיסוי אבנים חמות. 

מהו דיקור?

דיקור סיני קיים כבר אלפי שנים, כאשר מדובר בטיפול רפואי הנועד למנוע ולרכך כאבים שונים באמצעות החדרת מחטים בנקודות ספציפיות, הנקבעות בהתאם לאבחנה הרפואית של המטפל את המטופל. על פי הרפואה הסינית, הגוף בנוי ממגוון ערוצי אנרגיה הנקראים מרידיאנים, ולעיתים הגוף חווה חסימות אנרגיה המשפיעות על זרימת דם והיווצרות של תחושת כאב, אי נוחות ואף התפרצות מחלות. דיקור סיני בתל אביב נחשב שכיח מאוד, שכן בעיר ללא הפסקה שבה הכול קורה וכולם רצים מבלי לקחת רגע לעצור, חשוב גם להקשיב לגוף. דיקור סיני מסייע רבות בכל סיטואציה רפואית באשר היא. 

עיסויים

מי מאיתנו לא סבל מצוואר תפוס, כאבי גב תחתון או חלילה מקרים מורכבים יותר כמו פריצת דיסק? אז אם הרמתם משהו בצורה שהזיקה לגב, כנראה האזור החשוב ביותר לגוף שלנו מבחינת חיי היומיום, כדאי לשקול עיסוי רפואי. עיסוי רפואי מתבטא בעיסוי רקמות עמוק שנועד להגיד לשורש הבעיה, לשחרר את השריר התפוס ולהעניק טיפול ממוקד באזור הכואב. עיסוי זאנשיין למשל, משלב כמה טכניקות עיסוי בהתאמה אישית למצבו של המטופל, והוא מסייע בהאצת הזרמת מחזור הדם ובחילוף החומרים, כך שהוא גם מסייע לבעיות עיכול. 

עיסויים נוספים

עיסוי בארבע ידיים הוא למשל פתרון נפלא עבור מי שסובל מכאבים אינטנסיביים וצריך טיפול מקיף ויסודי לגב. ניתן להספיק לטפל במטופל לאורכו ולרוחבו ולהתמודד עם מגוון בעיות. עיסוי באבנים חמות, משתמש בחום שנפלט מהאבנים, המחוממות לטמפרטורה של 50 מעלות, על מנת להעביר חום בכמות גבוהה אל רקמות הגוף שמעודדת תגובות פיזיולוגיות, מסייעת לניקוי רעלים ולחילוף חומרים מהיר. גם אזור הפנים יכול לקבל טיפול מלכותי באמצעות טיפולי פנים העושים שימוש בחומרים ביו אקטיביים ואנטי דלקתיים המסייעים לחיזוק ההגנה על האור ומטפלים בבעיות אדמומיות. את כל הטיפולים הללו ניתן למצוא בטיפולי טומוקו, המומלצים בחום על ידי המטופלים שם. 

 

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן