מהו מסאז' רפואי ולמי זה מתאים?

הרפואה המודרנית המערבית מציעה כיום מגוון של פתרונות לטיפול בבעיות הקשורות לתפקוד שרירי הגוף וגם תפקודו של השלד שלנו. בין אם אלו בעיות כמו טווח התנועה המוגבל, שרירים תפוסים, כאבי צוואר או גב או כל בעיה דומה אחרת, את המענה אפשר פעמים רבות גם למצוא ברפואה המשלימה, בתצורת עיסוי רפואי.

העיסוי הרפואי, או מסאז' רפואי, נועד לטפל בבעיה ספציפית ומטרתו לשפר את תפקודו של מנגנון מסוים בגוף. פעמים רבות שולחים מטופל לעבור עיסוי שכזה לאחר בדיקה מקיפה שעבר, צילום רנטגן או MRI, וזאת כהשלמה לטיפול תרופתי מסוג מסוים או אפילו כטיפול יחיד בפני עצמו.

במה הוא שונה ממסאז' או טיפול ספא אחר

מסאז' רפואי אמנם כולל לחיצות על אזורים שונים בגוף, אך שלא כמו מסאז' או עיסוי אחר הוא נועד לטפל בבעיה מסוימת שזוהתה בגוף ולא להציע רק הנאה ושחרור. כאשר מדובר בעיסוי המוצע בספא מפנק הרי שזו דרך לשחרר לחצים, ליהנות מפסק זמן ובאופן כללי לחוות חוויה נעימה המשפיעה על הגוף והנפש יחדיו. המסאז' הרפואי, לעומת זאת, נועד לאנשים הסובלים מבעיה כלשהי שאובחנה, והוא נועד לשפר את המצב ואף לרפא את המטופל אם ניתן. המסאז' הרפואי יכול לכלול שימוש בכמה טכניקות טיפוליות, במקום באחת, למשל התמקדות ברקמות החיבור בגוף, טיפול באותן נקודות מעוררות כאב ועוד. מסאז' או טיפול ספא אחר הוא כללי יותר ופחות נקודתי. 

כיצד הוא מתנהל

האופן שבו מתנהל המסאז' הרפואי תלוי מאד במטופל עצמו ובבעיה שממנה הוא סובל. העיסוי מותאם באופן נקודתי למטופל, הן מבחינת טכניקת המסאז' והן מבחינת האזור שבו יתמקד המטפל. המסאז' הרפואי יכול לכלול עיסוי רקמות עמוק, הנעות מפרקים ומתיחות ומריחת שמנים טיפוליים שונים, הידועים בסגולות הבריאות שלהם. הוא יכול להתאים לספורטאים הסובלים מפציעה למשל, המשפיעה ישירות על שגרת האימונים שלהם וגם על התוצאות, הוא יכול להתאים לאנשים שנפגעו בתאונת דרכים ולאנשים הסובלים ממחלות או בעיות פיזיולוגיות שונות, המשפיעות על תנועתם והאופן שבו הם זזים. כך או כך, מדובר בטיפול בהתאמה מלאה, טיפול שנעשה בקצב הנכון וטוב לו ובעזרתו של איש מקצוע מיומן. תדירות הטיפול נקבעת בהתאם לשיפור הניכר/לא ניכר לאחר כל פגישה. 

מי מוסמך לבצע את המסאז'

כדי לבצע מסאז' רפואי, ולמעשה טיפולי ספא אחרים, כמו עיסוי רקמות עמוק או עיסוי לנשים בהריון למשל, יש לעבור הכשרה מתאימה ולקבל את ההסמכה הרלוונטית. לא כל אחד יכול לבצע עיסוי רפואי ולא בכל מקום אפשר לקבל אותו. יש לוודא שפונים לשירותיו של ספא בהרצליה שמחזיק בבעלי מקצוע מוסמכים לבצע זאת ומציע את כל התנאים כדי לעבור את העיסוי בצורה הטובה והנעימה ביותר. 

 

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן