סוגי טיפולים מומלצים לברכיים

פעמים רבות אנחנו מתייחסים לגוף שלנו כמובן מאליו. אנחנו לא מבחינים בכך שהגוף שלנו והאופן בו הוא בנוי זה סוג של פלא, משום שכל כך התרגלנו לחיות בגוף בריא ושלם. אבל, מהרגע בו מתחילים להרגיש מיחושים באיזור הברכיים ומהרגע בו מערכות הגוף השונות כבר לא עובדות כמו שצריך, אז, פתאום מגיעה ההכרה בכך שעלינו להגן ולשמור על הגוף שלנו. הבירכיים הם מסוג המפרקים אשר נוטים להישחק לאורך הזמן. יש לכך הרבה סיבות ועליהן נדבר בהרחבה במאמר הבא. אנחנו כן נגיד בנוסף כי אם אתם חשים כאבים בברכיים, אנחנו כאן כדי לעזור לכם להרגיש קצת יותר טוב. 

מדוע הברך היא מפרק רגיש כל כך 

אנחנו רוצים להחזיר אתכם אחורה, לשיעורי הביולוגיה בבית הספר היסודי ובתיכון. כמו שכולנו יודעים, גוף האדם בנוי על שלד עצמות. השלד הוא זה שנותן לנו את היציבות הנדרשת כדי ללכת על שתי רגליים. על מנת שנוכל לבצע תנועות שונות, לגוף שלנו יש מפרקים. כל מפרק מאגד אוסף של איברים, אשר תפקידם הוא לעדן את נקודת החיכוך בין שתי עצמות שונות. מפרק הברך מקבל תפקיד נוסף, המפרק משמש בתור בולם זעזועים. בכל קפיצה, הליכה או ריצה, אנחנו למעשה מאתגרים את הברך ודורשים ממנה לבלום את הזעזוע של המפגש עם הקרקע. זו גם הסיבה לכך שאחוזים גדולים מכלל האוכלוסיה סובלים בהווה או יסבלו בעתיד מכאבים בברכיים. דלקת מפרקים, מתיחה של הברך ועוד, אלו רק חלק מהגורמים אשר מסיבים סבל רב לרבים ברחבי העולם. אבל אל דאגה, אנחנו כאן כדי להסביר לכם בדיוק מה צריך וכדאי לעשות. 

ראשית, חשוב לפנות לקבלת טיפול מקצועי 

לפני שנדבר על רפואה משלימה, עיסוי לברכיים ועוד, אנחנו רוצים להזכיר כי דלקת מפרקים היא מחלה מורכבת אותה יש לאבחן בזמן. פעמים רבות, אנחנו נוטים לזלזל בגוף שלנו ולהמשיך להתנהל למרות הכאב עד שהמצב הופך רע למדי. דלקת מפרקים יכולה להיות סימן למחלה אוטואימונית, מחלה בה הגוף פוגע בעצמו. היא יכולה להיות סימן לכך שאתם מפעילים לחץ רב מדי על הברך ואפילו, אתם עלולים לגלות כי המצב חמור ממה שחשבתם. לכן, ההמלצה הראשונה שלנו היא פשוט לפנות לקבלת ייעוץ רפואי בהקדם האפשרי. 

מה אפשר לעשות כדי לתמוך בתהליך הטיפול 

לאחר פניה לרופא שלכם ואחרי שתקבלו ממנו מענה מקצועי, אתם יכולים להיעזר ברפואה משלימה כדי להרגיש טוב יותר. יש לנו כמה רעיונות לטיפולים שיכולים להקל עליכם: 

  • עיסוי לכפות הרגליים ולברכיים עצמן: פעמים רבות, בגלל הכאב בברכיים, צורת ההליכה משתבשת מה שמביא להתפתחות של כאבים בכפות הרגליים ובברכיים עצמן. עיסוי יכול לעזור בהרפיה של השרירים המתוחים לאורך כל השוק ולשפר את התחושה הכללית. מעבר לכך, באופן הזה אנחנו כמו מעודדים את זרימת הדם, מה שמקל על הכאב, בייחוד כאשר מדובר על דלקת מפרקים. 
  • אפשר לקחת כמה שעות למנוחה טובה: אנחנו יודעים היום כי יש קשר הדוק בין נפש בריאה ובין גוף בריא. לעיתים, עודף של מתחים ולחצים, עלול להחמיר את הדלקת הקיימת. לכן, לעיתים התרופה הטובה ביותר היא פשוט למצוא זמן לנוח. 
  • אפשר להיעזר במכשירים מיוחדים: היום, אפשר למצוא בקלות מכשירים פשוטים אשר יוצרים סוג של רטט ומשפרים בכך את הכאבים בברכיים. כאמור, לא מדובר על תחליף לטיפול מקצועי, אבל בהחלט מדובר על פרקטיקה שיכולה להקל על הכאבים באופן כללי. 

אם אתם סובלים מכאבים בברכיים, עכשיו הזמן לפנות לד"ר רמי כרדוש, סגן מנהל המחלקה האורתופדית באסף הרופא, כדי לקבל מענה מקצועי עוד היום. 

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן