עיסוי תאילנדי בהרצליה

עיסוי תאילנדי בהרצליה

עיסוי הוא אמנות טיפול משולבת גוף ונפש הקיימת מאות שנים והיא כוללת שיטות שונות, חלקן מבוססות על טכניקות מוקדמות וחלקן על טכניקות מאוחרות.

שיטות עיסוי המגיעות מהמזרח ומאסיה (תאילנדי, יפני) נחשבות ובצדק, לעיסויים המשלבים גם השפעה בסוגיות גוף וגם נפש.

עיסוי תאילנדי

זהו אחד העיסויים הפופולריים ביותר בעולם והוא מבוסס על עקרונות של עיסוי נקודות בגוף לחידוש ושיפור רמת האנרגיה הפנימית וחידוש כוחות פיזיים ונפשיים.

עיסויים מהמזרח מתבצעים לרוב על גבי משטח ולא על מיטת עיסוי עם מקום לראש. השימוש במזרון מאפשר למטפל מרחב נוח לשימוש בטכניקות של העיסוי שכן הוא משתמש לא רק בידיו, אלא גם במרפקים, ברכיים ורגליים לפעולות של לחיצה, דחיסה, משיכה.

העיסוי התאילנדי הוא עיסוי מקיף ויסודי המבוצע בכל הגוף ומבוסס על הרבה מתיחות ולחיצות ובכך תורם משמעותית לזרימת הדם, גמישות וריכוך השרירים.

ספא בהרצליה

למרבה השמחה, אין צורך בטיסה ארוכה לעיסוי תאילנדי וניתן למצוא אותו בטומוקו ספא בהרצליה.

טומוקו הוא מרכז ייחודי המשלב את אומנות העיסוי הרפואי האלטרנטיבי מהמזרח, לצד, טיפולים מוכרים יותר מהעולם המערבי.

יש דבר כזה ספא יפני?

מבחינת יחסי ציבור ישנם עיסויים המוכרים יותר לציבור הרחב, עיסוי תאילנדי שכבר ציינו, עיסוי שוודי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי אבנים חמות ואולי עוד אחד או שניים.

לעומת זאת, מביני עניין בתחום, מכירים את העיסוי היפני ואת הייחודיות שלו על פני עיסויים אחרים, ייחודיות שניתן לתאר בשלושה היבטים:

1.טיפול יפני הוא עיסוי המבוסס על גישה רפואית אלטרנטיבית יפנית, המשלבת את השיאצו עם יסודות של שיטות טיפול נוספות כמו, דיקור, עיסוי תאילנדי, סיני ותפיסות עיסוי מהמזרח אסיאתיות.

2.העיסוי מתבצע בטכניקות לחיצה, מתיחות ומשיכות עיסוי המשפיעות על הגוף בין השאר, על ידי המרצת מערכת העצבים ובכך מסייעת לשחרר מתח גופני ונפשי.

3.מטופל העובר סדרה של טיפולים, ייגלה שכל טיפול, הוא מעט שונה מהאחר, מכיוון שהמטפל מתאים את העיסוי לבריאות הנוכחית של המטופל, לאנרגיות ומצב הגופני והנפשי שהוא מגיע עמו.

גם טיפולים יפניים על מזרון?

כמו עיסוי תאילנדי, גם עיסוי יפני מתבצע על מזרן ולא בצורת ג'וד.

גם העיסוי היפני (נקרא גם אקופרסורה), כמו התאילנדי, זקוק למרחב פעולה למעסה לטכניקות הלחיצה ושימוש במשקל הגוף כאמצעי להפעלת לחץ ומתיחות.

המזרון מאפשר תנועה ותזוזה רחבה יותר למעסה ויכולת להגיע למקומות בצורה יסודית ועמוקה.

מה זה עיסוי רפואי?

עיסוי רפואי הוא עיסוי שמטרתו לסייע לאנשים הסובלים ממצבים ובעיות רפואיות הניתנים למיקום על רצף של בעיות שריר ועד בעיות שלד.

מכיוון שמדובר בקשת רחבה של מצבים רפואיים, אין עיסוי רפואי אחיד לכולם, אלא מדובר על מונח, המרכז לתוכו סוגים שונים של טיפולי עיסוי מותאמים לסוג הבעיה הרפואית.

למעשה הגדרה מדויקת של עיסוי רפואי, תהייה סביב מבצע העיסוי, כלומר המטפל. עיסוי רפואי מבוצע על ידי מטפל שעבר הכשרה מתאימה הכוללת היכרות עם הבעיות הרפואיות השונות ומה הן פעולות העיסוי המקלות ומסייעות לכל סוג בעיה.

טיפול יפני-עיסוי רפואי

עיסוי יפני הוא עיסוי אידיאלי לעיסוי רפואי. כפי שציינו, עיסוי יפני מבוסס על שיאצו ועוד מספר יסודות של גישות עיסויים נוספים והוא מתבצע תוך כדי התאמה למצבו הרפואי, גופני ונפשי של המטופל.

הייחודיות הזו, מאפשרת למטפל מעסה רפואי, להשתמש במגוון טכניקות העומדות לרשותו ולהתאים אותם לטיפול הנדרש עבור המטופל.

לסיכום

אם אתם מחפשים עיסויים, המבוססים על יסודות עיסויים קדומים מעולם הרפואה והעיסוי המזרחי-אסיאתי, עיסוי תאילנדי ויפני הוא בשבילכם.

מדובר בטיפולים יעילים מחד לשחרור מתחים, חרדות ולחצים ומאידך להמריץ את הגוף על ידי הזרמת דם, חיזוק אנרגיות והקלה על כאבים.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן