עיסוי ספורטאים לאחר אימון במכון כושר

אי אפשר להדגיש עד כמה חשוב להקפיד על משטר אימונים קפדני. אך כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר יש לחשוב לא רק על האימון עצמו אלא גם על ההתאוששות ממנו. מתיחות חשובות מאד לאימון מוצלח כשבנוסף לכך יש לחשוב על תמיכה בגוף ולעזור לו להתאושש בצורה המיטבית. מכאן אפשר להבין כי עיסוי ספורטאים לאחר אימון במכון כושר יכול להיות לעזר רב.

כדאי לדעת כי עיסוי ספורט שונה מעיסוי רגיל. הוא מותאם באופן ספציפי למתאמנים, שם דגש על אזורים שעשויים להיות רגישים ופעמים רבות הוא יתבצע בהתאם למטופל עצמו ולא באופן גנרי. העיסוי יכול לסייע בהקלה על מתח השרירים לאחר ביצוע אימון עם מאמן, שיפור גמישות הגוף שכל כך חשובה לאימונים והוא יכול לסייע להתאוששות הגוף.

היתרונות של עיסוי ספורטאים לאחר אימון במכון כושר

עיסוי ספורטאים יכול להיות אחת הפעולות הטובות לאחר האימון וזאת בתנאי שהוא מתבצע על ידי מעסה מקצועי המתמחה בתחום הספורט. אלו חלק מהיתרונות שהעיסוי מביא איתו:

  • התאוששות מהירה – ספורטאים צריכים להתאושש לאחר האימון ובמיוחד אלו אשר מעוניינים להגיע לתוצאות גבוהות. העיסוי מעודד את שיפור זרימת הדם אשר מובילה להאצה של תהליך הריפוי.
  • שיפור הגמישות – האימון חשוב אך לא פעם הוא יוצר מתחים ומפחית את הגמישות הכללית של הגוף. העיסוי עוזר בשחרור השרירים ושיפור טווח התנועה.
  • מניעת פציעות – גוף ״תפוס״ עלול להוביל לכך שהתנועה מתבצעת בצורה שגויה וזהו מפתח לפציעות. כאשר הגוף יכול לבצע את התנועה כפי שנדרש התוצאה יכול להיות מניעת פציעות.
  • הפחתת מתחים – האימון אמנם משחרר אדרנלין אך הוא יכול להוביל ללחץ על הגוף. העיסוי מרגיע את הגוף, מפחית את המתח שנוצר ולכן תומך עוד יותר בקידום הרווחה הנפשית.
  • שיפור ביצועים – כל מתאמן אשר רוצה להשיג תוצאות טובות יותר צריך לשאוף לשיפור ביצועים כשהעיסוי משפר את זרימת הדם ויכול לסייע למתאמן להגיע לביצועים גבוהים יותר.

בחירת מעסה מתאים

ברור עכשיו כי ישנם יתרונות ברורים לביצוע עיסוי ספורטאים לאחר אימון במכון כושר. עכשיו השאלה היא מי בעל המקצוע המתאים לבצע את העיסוי והיכן כדאי לבצע אותו. הדבר הראשון שיש להתייחס אליו הוא המקצועית של המטפל. עיסוי יכול להיות נהדר אך הוא חייב להיות מקצועי ומתאים לדרישות של הספורטאי ולכן להתבצע על ידי מעסה עם הסמכה ספציפית בתחום עיסוי ספורט. 

רצוי כמובן לבחור מעסה עם ניסיון וכדאי שהניסיון יהיה עם מתאמנים בתחומים דומים. אלו אשר רוצים ״רק״ להגיע להישגים גבוהים בשביל עצמם יצטרכו למצוא מעסה שמכיר את התחום ויוכל להיות זמין עבורם מדי פעם לאחר האימונים. אלו אשר ניגשים לתחרויות צריכים לחשוב על העיסוי כחלק בלתי נפרד מההכנה שלהם ולמצוא מעסה שיהיה זמין עבורם לפני או אחרי תחרות.

כיוון שמדובר בטיפול לכל דבר ועניין אפשר לבקש המלצות, לשאול מתאמנים מסביב, להתייעץ עם המכון ולקבל תובנות בנוגע לאיש המקצוע הנכון לבצע את העיסוי. מותר ורצוי לחפש ביקורות והמלצות גם ברשת ולא להסס לשאול שאלות לפני שקובעים את הטיפול הראשון. 

הגעה לתוצאות הרצויות

כדאי מאד לשתף את המעסה במידע על הבריאות האישית, על סוג האימונים והאינטנסיביות שלהם וכן להגדיר מטרות לפני הטיפול. עיסוי ספורטאים לאחר ביצוע אימון מכון כושר יכול להוביל לתוצאות טובות הן בהתאוששות המיידית והן באימונים לאחר מכן. 

סטודיו FIT מעמיד לרשותכם, המתאמנים, את התנאים הטובים ביותר לאימון ואחריו. אנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו, לשמוע על המאמנים שלנו ועל הטיפולים שתוכלו לקבל. כל זאת תחת קורת גג אחת. לפרטים נוספים, היכנסו לאתר הסטודיו.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן