תרגילי עיסוי לשיפור ארובת העיניים

טיפולים בספא

היום יותר מאי פעם ישנה מודעות גבוהה בכל מה שקשור לטיפולים שונים שנועדו לשפר את מצב העיניים ומצב הראייה מעבר להתאמה של משקפי ראייה.

אחת הפעולות שעשויות לתרום רבות לשיפור מצב הראייה ולשיפור בריאות העין באופן כללי היא ביצוע תרגילים לעיסוי ארובת העין.

מהם התרגילים הללו? איך מבצעים אותם והאם הם אכן יעילים? ננסה לבדוק.

ארובת העין – הבה נכיר אותה מקרוב

העין היא אבר עדין וחשוב במיוחד ועל כן יש לו מקום מוגן היטב בתוך הגולגולת. ארובת העין היא בעצם החור בגולגולת שם נמצאת העין שלנו. 

כל ארובה מורכבת משבעה עצמות אשר החיבור ביניהם יוצר למעשה את הארובה.

בתוך הארובה יש לנו את גלגל העין על כל השרירים שלו, כלי הדם, העצבים אשר כל אחד מאלו אחראי על תפקודי העין. ארובת העין מחוברת לרקמות שונות שנועדו כולן לייצב את העין תוך מתן הגנה ואיזון תנועתי שלה.

מה זה עיסוי ארובת העין?

העיניים שלנו חייבים את ההזנה לצד ההרפיה כדי לשפר את הביצועים ואת היכולות שלה. 

ברגע שאנחנו מבצעים עיסוי בצורה נכונה ומדויקת אנחנו תורמים רבות לתנועתיות של העין, לבריאות שלה כמו גם לתפקוד התקין שלה מה שעשוי בהחלט להשפיע גם על איכות הראייה בסופו של דבר.

מתברר כי בעזרת עיסוי על בסיס יומיומי אפשר בהחלט להגיע למצב של שיפור משמעותי של הראייה ואולי מניעת צורך בהרכבת משקפיים לילדים או מבוגרים. כך ששווה בהחלט לבצע את הפעולה על בסיס קבוע וכך ליהנות מתוצאות איכותיות וטובות שיוכיחו את עצמן לאורך זמן.

כיצד מבצעים עיסוי לארובת העין?

אז תכל'ס איך עושים את זה?

ראשית חשוב להכיר את אזור ארובת העין. יש להתחיל במישוש אזור הגולגולת המקיף את אזור העין, לגעת מעל העין באזור הארובה העליונה ולחפש את החלק העליון העגול של הארובה. מצאתם? מעולה. זו הנקודה. כאן עליכם לבצע עיסוי מעגלי של אזור הארובה תוך שאתם מקיפים באיטיות כל עין בעזר האצבע המורה בצורה מעגלית החוזרת על עצמה. חזרו על הפעולה לפחות חמש פעמים בכל צד. אם אתם חשים בצורך להשתהות באזור מסוים, תזרמו עם התחושות שלכם והמשיכו לעסות את האזור. ככל שתקשיבו לעצמכם ול'רצון' של הגוף, כך תתרמו לעין שלכם באמצעות העיסוי.

עיסוי מקצועי

העיסוי בהחלט יכול להתבצע באופן עצמאי והוא  בהחלט יהיה מקצועי ויעיל. עם זאת אתם חייבים ללמוד איך לבצע את העיסוי בצורה נכונה כדי שאכן תצליחו להפיק ממנה את מלוא התועלת.

שימו לב. כמו בכל דבר, גם בעיסוי עיניים, אם הוא לא נעשה בצורה נכונה, הוא עלול לגרום לנזקים. על כן, חשוב תמיד לוודא שאתם יודעים מה ואיך לעשות כדי שאכן תיהנו מכל היתרונות של העיסוי ומהתועלת הרצויה.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן