כל מה שצריך לדעת על חמאה טיפולית

אנחנו חיים בעידן לחוץ ועמוס, כזה שאנחנו פשוט לא מפסיקים לעבוד בו לרגע. באופן טבעי, רבים, פשוט לא מקדישים מספיק מחשבה בנוגע לבריאות שלהם. הנטייה הטבעית היא לטפל בכל שאר הדברים הדורשים טיפול ורק בסוף לעסוק בעצמנו. אבל האמת היא כי אם לא נשקיע את המאמץ הדרוש בטיפול בעצמנו, הרי שהגוף שלנו לא יאפשר לנו לבצע את כל אותן פעולות אותן אנחנו מבצעים ביום, יום, בלי לחשוב. גוף בריא הוא זה שיאפשר לנו להמשיך להצליח בעבודה, לנהל את הבית, את הזוגיות שלנו וכן הלאה. לכן, אם אתם רוצים להיות שם עבור אחרים, אתם קודם כל צריכים להתחיל בלטפל בעצמכם. במאמר הבא נדבר על התכשירים שיכולים לעזור לכם להרגיש טוב יותר. 

נפש בריאה בגוף בריא 

רגע לפני שנדבר על התכשירים עצמם, אנחנו רוצים להזכיר כי הטיפול בגוף חייו להיעשות לאורך זמן ובאופן קבוע. שגרה מאוזנת ובריאה יכולה למנוע את רוב המחלות. הבעיה היא שהיום, בעידן המודרני, עולם הרפואה המערבי עסוק בטיפול במחלה אבל לא בנסיבות שהובילו לכך שזו תופיעה. לצורך העניין, אם נערה צעירה מתלוננת על כאב ראש ועל כאבים עזים בבטן, הרופא המערבי לא יחשוב האם יש קשר בין הדברים, אלא, הוא יעניק טיפול נפרד לבטן ולראש. בעולם הרפואה המשלימה אנחנו מתייחסים לתחלואים שונים בצורה שונה. אנחנו קודם כל רוצים להבין איזו שגרה מקיימת אותה נערה צעירה והאם יש לנו איך לעזור לה לקיים שגרת חיים מאוזנת, אשר תמנע את הכאבים לכתחילה. לצורך העניין, הקפדה על פעילות גופנית הנעשית באופן קבוע כמו גם הקפדה על תזונה מאוזנת יכולה אולי לא למנוע את כל המחלות האפשריות, אבל כן להביא לשיפור משמעותי. 

מה היתרונות של חמאה טבעית 

חמאה טיפולית היא תכשיר שומני, אשר עושה מספר פעולות. קודם כל, התכשיר עשוי חומרים המרגיעים את העור ותמציות צמחים שונות. אנחנו יודעים כי לאורך כל ההיסטוריה, בני האדם יצאו לטבע, קטפו צמחים שונים ויצרו מהם מרקחות אשר הביאו לריפוי. כאשר אנחנו מחדירים לעור תמציות צמחים איכותיות באמצעות חמאה טיפולית, אנחנו כמו 'מזריקים', בצורה מטאפורית כמובן, חומרים אשר יודעים לטפל בדלקות, בכאבי שרירים וכן הלאה. 

בנוסף, ישנן תמציות צמחים אשר ידועות בכך שהן מסוגלות להפחית מתח וחרדה. קורטיזול הוא הורמון החרדה והלחץ. למה ההורמון הזה חשוב אתם שואלים? מפני שהוא מזהיר אותנו מסכנות. אם לא היה לנו ההורמון הזה לא היינו יודעים לפעול ברגעים של מתח ומצוקה, לא היינו נשמרים ממה שעלול לסכן אותנו ועוד. כמות עודפת של הורמון הקורטיזול מביאה להתפתחות של אינספור מחלות. לכן, בייחוד בעידן הנוכחי, בו אנחנו נתונים בהרבה לחץ ודאגה, עלינו ללמוד איך לאזן את הורמון הלחץ. את זה אפשר לעשות דרך טיפולים אלטרנטיבים בספא מפנק וכן הלאה. את זה אפשר לעשות גם תוך שימוש באותה חמאה טיפולית. כמובן, אין מניעה לשלב בין צורות הטיפול השונות לקבלת תוצאות טובות. 

תכשירים נוספים עליהם כדאי לכם לשמוע 

אנחנו רואים עליה במודעות לתכשירים כדוגמת חמאת קנאביס. זו חלילה לא חמאה עשירה בחומרים המעודדים התמכרות, הזיות וכיוצא באלו. חמאת קנאביס עשירה בחומר שאינו ממכר, CBD, הוא החומר אשר יודע להרפות שרירים ולשכך כאב. מדובר כאמור על תמצית טבעית הנטמעת בחמאה השומנית. מריחה של התכשיר על העור יכולה לעזור לאלו הסובלים מכאבים חוזרים ובעיקר, משום שאנחנו מדברים על חומר טבעי, הרי שהוא לא מזיק כמו תכשירים אחרים אותם אפשר למצוא בשוק. 

יש דברים עליהם לא כדאי להתפשר 

אנחנו יודעים, כאמור, תמיד יש משהו דחוף יותר מהטיפול שלנו בעצמנו. אבל כמו שאמרנו, אם לא תדאגו קודם כל לעצמכם, לא תוכלו להיות שם עבור אחרים. כעת, בעידן בו אפשר לקבוע טיפול מפנק בלחיצת כפתור כמו גם לרכוש חמאה טיפולית דרך הרשת, אנחנו לא רואים כל סיבה לא לעשות זאת. 

 

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן