כל היתרונות של עיסוי ספורטאים

עיסוי אחרי ספורט

בין אם אתה ספורטאי מקצועי, חובב ספורט חובב, או מישהו שרק רוצה להיכנס לכושר, טיפול בעיסוי יכול להועיל לעזור לך לשפר את הביצועים שלך. עיסוי יכול לספק לספורטאים מספר יתרונות שיכולים לעזור להם להגיע ליעדים שלהם ולהישאר בריאים. במאמר זה, נדון מדוע עיסוי כה חשוב לספורטאים ובאילו מצבים דורשים זאת.

באילו מצבים ספורטאים צריכים עיסוי?

קיימות מספר נסיבות שבהן ספורטאי עשוי להפיק תועלת מטיפול בעיסוי. לפני או אחרי אירוע או תחרות הוא מקרה כזה; עיסוי עוזר לגוף להתאושש מהדרישות הפיזיות העזה של אימון או תחרות. עיסויים רגילים יכולים גם לעזור לספורטאים להימנע מפציעה על ידי שחרור שרירים תפוסים ומאפשרים טווח תנועה גדול יותר במפרקים ובגידים. לבסוף, ניתן להשתמש בעיסוי להפחתת כאבים ודלקות הנגרמים על ידי מתיחת שרירים, פציעות שימוש יתר, דלקות בגידים, בורסיטיס ועוד.

למה ספורטאים צריכים עיסוי?

עיסוי עוזר לספורטאים במגוון דרכים. בתור התחלה, זה מגביר את זרימת הדם בכל הגוף, מה שמגביר את אספקת החמצן וחומרי הזנה לתאים זקוקים להם ביותר – שרירים המתאוששים מפעילות גופנית אינטנסיבית. בנוסף, העיסוי מגביר את הגמישות אשר משפר את הביצועים הכלליים ומפחית את הסיכון לפציעה עקב חוסר גמישות או חוסר ניידות באזורים מסוימים בגוף. יתר על כן, זרימת דם מוגברת שמגיעה עם עיסוי קבוע עוזרת לשטוף את הצטברות חומצת החלב אשר גורמת לעייפות לאחר פעילות גופנית ממושכת.

מהם כל היתרונות של עיסוי ספורטאים?

היתרונות חורגים רק מכאב מופחת וגמישות מוגברת; עיסוי רגיל יכול גם לסייע בביצועים מנטליים כמו גם בביצועים פיזיים על ידי הפחתת רמות הלחץ שלעתים קרובות גבוהות יותר בקרב ספורטאים המתאמנים קשה על בסיס יומי. בנוסף, מחקר הראה שעיסויים רגילים יכולים לעזור לשפר את הביצועים האתלטיים באמצעות גיוס יחידות מוטוריות משופרות (התהליך שבו השרירים מתכווצים) וכן משופר תיאום נוירו-שרירי בין השרירים הפועלים יחד כדי לייצר תנועה. לבסוף, עיסויים יכולים לשמש לטיפול בפציעות כרוניות כגון דלקת כף הרגל או שוק השוק שייתכן שנגרמו מאימון יתר או טכניקה לא נכונה במהלך האימונים. לאחר קריאת פסקה זו אתם אמורים לדעת בדיוק מהם היתרונות בעיסוי לספורטאים.

לסיכום, ללא קשר לרמת האתלטיות או הספורט שלך, אין להכחיש שלטיפול עיסוי רגיל יש יתרונות רבים עבור ספורטאים בכל הרמות. מהגברת זרימת הדם ואספקת החמצן ועד להפחתת הדלקת והפגת המתח בשרירים תפוסים, עיסויים רגילים הוכחו מדעית כמשפרים ביצועים גופניים תוך צמצום זמן ההתאוששות לאחר אירועים או תחרויות – ומאפשרים לספורטאים להופיע במיטבם, לא משנה באיזה מצב הם נמצאים. ! אז אם אתה ספורטאי שמעוניין לשפר את הביצועים שלך תוך שמירה על עצמך בריא הן פיזית והן נפשית – אל תחפש רחוק יותר מאשר לקבל לעצמך עיסוי באיכות טובה!

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן