עיסוי לנשים בהריון

עיסוי המסייע בשיפור היציבה ובחלוקה מיטבית של המשקל על עמוד השדרה, משפר את מוכנות השרירים והמערכות לתפקוד מיטבי במהלך הלידה.

עיסוי לנשים בהריון תורם לשיכוך כאבי שרירים, מפחית בצקות האופייניות להריון ונפיחויות הנגרמות בגלל הלחץ הגובר על כלי הדם.. העיסוי מתבצע ברובו בשכיבה על הצד, מנח אשר יסב להרה נוחות מרבית.

* ניתן לבצע עיסוי לנשים בהריון החל מהשבוע ה- 16 להריון.

עיסוי לנשים בהריון

עיסוי לנשים בהריון יכול לעזור לך להתמודד טוב יותר עם השינויים הרבים המתרחשים בגופך בזמן ההריון. עיסוי בזמן ההיריון הוא כלי שימושי במיוחד להקלה על אי הנוחות הנלווית במקרים רבים לתקופת ההיריון, בה את מוגבלת בשימוש בתרופות מסוגים מסוימים או בפתרונות רפואיים ששימשו אותך בעבר לטובת הקלה על מתח וכאבים יומיומיים.

מהו עיסוי לנשים בהריון?

עיסוי לנשים בהריון משמש להפחתת לחצים, הפחתת נפיחות ובצקות בידיים וברגליים ולהקלה על כאבי שרירים ומפרקים אצל נשים הרות. עיסוי לנשים בהריון יכול לכלול טכניקות עיסוי רבות ושונות, אך במרבית המקרים מדובר על עיסוי עדין, נעים ומרגיע.

מה כולל עיסוי לנשים בהריון?

הריון עשוי להפעיל לחץ רב על שרירי הגב, הכתפיים, הצוואר והבטן. עיסוי לנשים בהריון, נועד אם כן, להקל על חלק מן הכאבים הנפוצים במהלך ההריון. מעסים מנוסים, מודעים כמובן לכאבים האופייניים לתקופת ההריון ויודעים באילו אזורים בגוף האישה ההרה יש להתמקד במסגרת עיסוי לנשים בהריון, ומאילו אזורים יש להימנע.

למה ניתן לצפות במהלך עיסוי לנשים בהריון?

לפני תחילת העיסוי, המטפל או המטפלת שלך ידברו איתך על מצב בריאותך ועל אורח החיים שלך. הם יבקשו ממך לשכב על מיטת עיסוי שתוכננה במיוחד עבור טיפולי עיסוי לנשים בהריון, ויכסו אותך במגבות על מנת לשמור על פרטיותך וכדי לחמם אותך. בנוסף, במסגרת עיסוי לנשים בהריון, לעתים נעשה שימוש בקרמים או בשמנים המסייעים למעסה לעסות את עורה של המטופלת בצורה חלקה.

האם עיסוי לנשים בהריון עלול לגרום לאי נוחות?

המטפלים המוסמכים לבצע עיסוי לנשים בהריון, מודעים היטב לצרכיהן של המטופלות ההרות המגיעות לטיפול, ועושים כמיטב יכולתם כדי שכל מטופלת תרגיש נינוחה ורגועה עד כמה שניתן בזמן הטיפול. אל תהססי לבקש מהמעסה שלך לעזור לך להתמקם בנוחות על מיטת הטיפולים.
ניתן לבקש גם לרפד את המיטה בכריות נוספות במידת הצורך, להפעיל או לכבות את המיזוג בחדר הטיפולים, ובעצם – כל דבר שיסייע לך להירגע ולהנות מהטיפול שלך. העיקר שתרגישי בנוח! 

על היתרונות הבריאותיים של עיסוי לנשים בהריון

עיסוי לנשים בהריון, ידוע כטיפול המסייע להפחתת מתחים, מרגיע ומשחרר את השרירים, מגביר את זרימת הדם ומשפר את פעילות מערכת הלימפה. עיסוי לנשים בהריון תורם גם לשיפור מצב הרוח הכללי, להפחתת חרדה ומסייע לנשים רבות לישון טוב יותר בתקופת ההריון.

עם התועלות הרבות של עיסוי לנשים בהריון ניתן למנות:

  • הקלה על כאבים בזמן ההריון
  • מניעת בצקות בהריון
  • הקלה במתחים ולחצים האופייניים לתקופת ההריון
  • המרצת זרימת הדם
  • עיסוי לנשים בהריון מעודד הפרשת אנדורפינים – הורמונים התורמים לשיפור מצב הרוח והקלה על כאבים
  • העיסוי תורם להארכת השרירים

כיצד עיסוי לנשים בהריון מסייע לשיפור חוויית הלידה עצמה?

עיסוי לנשים בהריון הוכח גם כיעיל במיוחד להתמודדות טובה יותר עם כאבים בזמן הלידה, ולשיפור החוויה הרגשית של הלידה.

בשורה התחתונה

אם את מעוניינת להכין את הגוף והנפש לקראת הלידה המיוחלת, או להעניק חוויה מרגיעה, מפנקת ומשחררת לחברה או קרובת משפחה הריונית, עיסוי לנשים בהריון הוא בחירה מומלצת במיוחד.
חשוב כמובן להתייעץ עם רופא לפני שמזמינים עיסוי לנשים בהריון, על מנת להבטיח שהמצב הבריאותי מאפשר זאת. 

טומוקו ספא מציע מגוון שירותים וטיפולים, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר למידע נוסף או כדי לתאם טיפול 072-3719914

שאלות נפוצות על עיסוי לנשים בהריון

מהו עיסוי לנשים בהריון?

עיסוי לנשים בהריון הוא טיפול המיועד להפחתת לחצים, נפיחות ובצקות בידיים וברגליים, ולהקלה על כאבי שרירים ומפרקים אצל נשים בהריון. מדובר בעיסוי עדין, נעים ומרגיע שמשתמש בטכניקות שונות.

מה כולל עיסוי לנשים בהריון?

העיסוי מתמקד באזורים בהם מופעל לחץ במהלך ההריון כמו הגב, הכתפיים, הצוואר והבטן. מעסים מנוסים יודעים לאילו אזורים יש להתמקד ומאילו להימנע, על מנת להקל על כאבים נפוצים במהלך ההריון.

למה ניתן לצפות במהלך עיסוי לנשים בהריון?

לפני העיסוי, המטפל ידבר איתך על מצב בריאותך ואורח חייך. תתבקשי לשכב על מיטת עיסוי מיוחדת ויכסו אותך במגבות לשמירה על פרטיות וחימום. לעיתים נעשה שימוש בקרמים או שמנים למען עיסוי חלק.

האם עיסוי לנשים בהריון עלול לגרום לאי נוחות?

המטפלים מודעים לצרכים של נשים בהריון ועושים הכל כדי שתהיי נינוחה ורגועה בזמן הטיפול. אפשר לבקש להתמקם בנוחות עם כריות נוספות, לשנות את הטמפרטורה בחדר, ועוד.

מהם היתרונות הבריאותיים של עיסוי לנשים בהריון?

העיסוי מפחית מתחים, מרגיע ומשחרר שרירים, מגביר את זרימת הדם ומשפר את פעילות מערכת הלימפה. הוא תורם לשיפור מצב הרוח, להפחתת חרדה ולעזרה בשינה טובה יותר.

כיצד עיסוי לנשים בהריון מסייע לשיפור חוויית הלידה?

עיסוי לנשים בהריון הוכח כיעיל להתמודדות עם כאבים בזמן הלידה ולשיפור החוויה הרגשית של הלידה.

למי מתאים עיסוי לנשים בהריון?

העיסוי מתאים לנשים בהריון שמעוניינות להקל על כאבים, להפחית מתחים ולשפר את חוויית הלידה. יש להתייעץ עם רופא לפני הטיפול כדי לוודא שהמצב הבריאותי מאפשר זאת.

איך ניתן לתאם עיסוי לנשים בהריון?

ניתן ליצור קשר עם טומוקו ספא למידע נוסף ולתיאום טיפול בטלפון: 072-3719914.

טיפולים נוספים Tomoko

דילוג לתוכן